Vánoční strom a jeho původ

První vánoční stromy

Jehličnany se staly jedním ze symbolů Vánoc už ve středověku. Nejspíše první záznamy o vánočním stromečku jsou z území dnešního Německa, odkud také pochází první zmínka o zdobeném vánočním stromu v Brémách v roce 1570. Tehdy šlo ještě o veřejná prostranství nebo domy řemeslnických cechů. Až v průběhu 17. století začaly vánoční stromy pronikat i do domácností a v 19. století se rozšířily za hranice země.

Vánoční strom v Čechách

Na území Česka se vánoční stromek poprvé vystavil o Vánocích 1812 a nový zvyk se prosazoval velmi pomalu. Ještě za 1. světové války se na vsích a malých městech používala jen ozdobená větev jehličnanu. Dnes patří mezi nejoblíbenější vánoční stromy jedle, která vyniká svojí ladností a symetrií. Velmi oblíbená je i borovice, smček ustouil daleko do pozadí zájmu.

Výběrové stromy - Premium Selection

Naše výběrové stromy pocházejí z farem v Dánsku. Jde o zvláště pěstěné jedle kavkazské vynikající bohatostí větvoví i pater, symetrií a barvou. Z těchto jedlí se provádí základní výběr a teprve z něj se zařadí vybrané kusy do naší nabídky.

Vánoční strom
mediapolis